Loading Mollen Co. page ...

اسپیندل چیست

اسپیندل چیست | اسپیندل چیست؟ | اسپیندل سی ان سی چیست | مقاله اسپیندل چیست | اسپیندل چیست ؟ | اسپیندل مولن چیست

اسپیندل چیست

MOLLEN قسمت مقالات مولنماشین سی ان سی ← اسپیندل چیست

اسپیندل ها گونه های بسیاری دارند که بسته به سرعت، گشتاور و سیستم تغذیه شان تقسیم می شوند.

در ماشین های سی ان سی اسپیندل همان محور دوران است و اسپیندل همانند معنای نامش که چرخنده است عمل می کند و باید گفت که تمام محورهای ماشین سی ان سی که کار دوران را انجام می دهند را اسپیندل گویند.

 

اسپیندل ها گونه های بسیاری دارند که بسته به سرعت، گشتاور و سیستم تغذیه شان تقسیم می شوند.

 

در ادامه این مقاله در خصوص اسپیندل ها باید گفت که برای دستگاه هایی که کار برشکاری را انجام می دهند از اسپیندل هایی با 20 هزار دور بر دقیقه که حداکثر سرعت است استفاده می شود که هرچه سرعت اسپیندل بالاتر باشد براده برداری راحت تر خواهد بود گرچه گرمای وارده بر روی فرز می تواند عمر قطعه اسپیندل را کوتاه نماید.

 

همچنین باید گفت که در جهت افزایش دور اسپیندل رایج است که قطعه اسپیندل را به اینورتر وصل کنند که در انتخاب اینورتر مناسب برای این امر باید به قدرت، سرعت و سیستم خنک کنندگی و مدل ابزار گیر آن توجه کرد.

 

سرعت اسپیندل بسته به کاری که اپراتور از دستگاه انتظار دارد می تواند از 6 هزار دور بر دقیقه تا 60 هزار دور بر دقیقه هم متغیر باشد

 

از مهم ترین نکاتی که در خصوص اسپیندل باید به آن اشاره کرد این است که اکثر خرابی های اسپیندل مرتبط با بلبرینگ جلو موتور در اسپیندل است که برای فهمیدن این موضوع کافی است تا در حال خاموش قطعه حین چرخاندن شفت موتور صدای زیاد بلبرینگ و لقی بیش از حد جلوی موتور نشان از خرابی این بخش از اسپیندل است که برای تعویض یا تعمیر می توانید با شرکت تماس برقرار کنید تا کارشناسان خدمات مشکل شما را حل نمایند.

 

گاها پیش می آید که بلبرینگ موتور به حدی داغ می شود که اگر به آن دست بزنید دست شمارا می سوزاند که دلیل آن استفاده از گریس معمولی است که نیاز است از گریس های دوربالا استفاده شود تا اسپیندل موتور به خوبی کار کند.

 

تاکید می گردد که تا آنجا که ممکن است که اقداماتی مانند باز و بسته کردن اسپیندل موتور و هرآن چیزی که مرتبط با اسپیندل موتور است با هماهنگی شرکت و کارشناسان خدمات صورت گیرد و خودسر اقدامی انجام نشود به این دلیل که مشتریان پس از خرید دستگاه از شرکت ماشین سازی آمل برش می توانند از گارانتی یک ساله و بی قید و شرط شرکت بهره مند شوند.

 

 

 


مطالب مرتبط :