Loading Mollen Co. page ...

توان اسپیندل

توان اسپیندل | توان اسپیندل چیست | در مورد توان اسپیندل | توان اسپیندل سی ان سی | توان اسپیندل cnc

توان اسپیندل

MOLLEN قسمت مقالات مولنماشین سی ان سی ← توان اسپیندل

در سی ان سی های صنعت چوب یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت موتور اسپیندل و توان اسپیندل است که این ...

در سی ان سی های صنعت چوب یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت موتور اسپیندل و توان اسپیندل است که این مهم با سرعت دوران اسپیندل ارتباط مستقیم دارد.
ماشین نهایی که در ایران عرضه می شود به 2 صورت تولید داخل و وارداتی به دست مشتری می رسد که از چندین برند متفاوت اسپیندل در آنها استفاده می شود که مشهورترین و کارامدترین برندی که در ایران شناخته شده و کاربرد دارد اسپیندل HSD ایتالیا و همچنین اسپیندل HQD چین که با تکنولوژی ایتالیا ساخته می شود و همچنین اسپیندل های ساخت کشور ترکیه و تایوان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
نکته قابل توجه این است که معمولا در کله روتاری از توان اسپیندل پایین در محدوده 4 کیلو وات استفاده می شود اما در سی ان سی منبت چوب توان اسپیندل در محوده 6 تا 9 کیلو وات از اسپیندل های اتوماتیک و دستی مورد استفاده قرار می گیرد . از دیگر نکاتی که در خصوص توان اسپیندل باید دانست این است که اسپیندل موتور از جمله موتورهای AC( جریان متناوب) به شمار می رود که نقش مهمی در سرعت، دقت و کیفیت برش کاری دارد. چرخاندن ابزار و قطعه کار دلیل استفاده از اسپیندل در دستگاه است و باید دانست که اسپیندل به معنای چرخنده است. آگاهی کامل از توان، سرعت، سیستم خنک کاری و ابزار گیر از مهم ترین مسائل در انتخاب اسپیندل موتور است. از جمله تفاوت هایی که اسپیندل موتور با موتورهای معمولی دارد در سنکرون بودن شفت موتور روتور است بدین معنی که موتورهای معمولی در دورهای بالا دارای لرزش خواهند شد اما در اسپیندل موتور، شرکت سازنده دور موتور را بر روی دور بالا بالانس نموده تا دچار لرزش و کاهش راندمان نشود. بلبرینگ های استفاده شده در اسپیندل موتور بالاخص بلبرینگ های ابتدای موتور از دیگر موارد مهمی است که باید به آن توجه کرد. بلبرینگ های استفاده شده در اسپیندل موتور، های اسپید هستند و در برخی موتورهای دیگر که دارای کلاس بالاتری هستند از بلبرینگ های سرامیکی استفاده شده است. شرکت ماشین سازی مولن


مطالب مرتبط :