Loading Mollen Co. page ...

روتاری چیست

روتاری چیست | روتاری چیست؟ | روتاری چیست ؟ | ماشین روتاری چیست | دستگاه روتاری چیست

روتاری چیست

MOLLEN قسمت مقالات مولنماشین سی ان سی ← روتاری چیست

سی ان سی در صنعت چوب 2 خانواده محصولی وجود دارند، سی ان سی روتاری یا چندکله روتاری منبت و سی ان سی تخت...

سی ان سی در صنعت چوب 2 خانواده محصولی وجود دارند، سی ان سی روتاری یا چندکله روتاری منبت و سی ان سی تخت یا فلت هستند. این 2 گروه محصولی که در سبد محصولی شرکت ماشین سازی آمل برش وجود دارند و قطعات و دستگاه های مرتبط با آن توسط شرکت به طور کامل پیشتیبانی می شود.
بیشترین کاربرد سی ان سی روتاری چند کله در صنعت مبلمان است که در چندین تیپ محصولی به مشتریان ارائه می شوند.
Multi Head
منظور از چند کله بودن این دستگاه(تعداد کله ها بنا به درخواست مشتری است) این است که دارای چندین اسپیندل هستند. این دستگاه این قابلیت را دارد که شما چندین چوب را در دستگاه قرار دهید و طرح مد نظر شما را بر روی آنها اجرا کند. به طور مثال اگر اجرای یک طرح بر روی چوب 45 دقیقه زمان ببرد، شما با دستگاه 8 کله می توانید همزان آن طرح را بر روی 8 چوب در همان زمان پیاده کنید که این موضوع باعث می شود تا محصول خروجی دستگاه مقرون به صرفه تر باشد و همچنین زمان تولید دستگاه را کاهش و میزان تولید را به شدت افزایش می دهد.
دستگاه روتاری چندکله علاوه بر اینکه می تواند بر روی اجسام استوانه ای کار کند، قابلیت اجرا بر روی اجسام تخت را نیز دارد. این دستگاه قابلیت کار بر روی هر نوع جسمی را دارد که این موضوع باعث می شود تا برای کارگاه ها اقتصادی و پرکاربرد باشد.
از دیگر نکات مهمی که در خصوص این دستگاه می توان ذکر کرد این است که قطر و طول دستگاه بنا به درخواست مشتری ساخته می شود که در این صورت فضای پرت در کارگاه وجود نخواهد داشت.
از جمله قابلیت های دیگر این دستگاه می توان به قابلیت ارتفای اسپیندل موتور تا 6 کیلو وات و افزایش تعداد هد روتاری(کله روتار)، توانایی حکاکی بر روی کارهای تخت و گرد استوانه، دارای سیستم روغن رسانی هوشمند، دارای کنترل محور همزان X/Y/Z/A و استفاده از سرو موتور جهت افزایش سرعت ماشین کاری و بالا بردن راندمان کار اشاره کرد.
سی ان سی تخت
گروه مولن در بخش تولید و تامین دستگاه های سی ان سی تخت چندین مدل دارد که تبدیل به چند خانواده محصولی می شوند.
سری AM
سری های AM در دو سایز رایج در بازار که به طور معمول توسط مشتریان استفاده می شود به بازار عرضه می شود، سایز کوچک 2.50*1.30 و سایز بزرگ که 4*2 است.
سری AM به طور معمول برای کارگاه های خدماتی کوچک و متوسط استفاده می شود و همچنین از لحاظ اقتصادی با توجه به قابلیت های متوسط اما بروزی که دارد برای کارگاه های متوسط اقتصادی به شمار می رود.
تعویض ابزار در سری AM به صورت دستی و سرعت کار دستگاه متوسط است و با اسپیندل پر قدرت 6 کیلو وات کار می کنند که موجب می شود تا کارهای برش کاری، منبت کاری و حکاکی را با سرعت خوب و دقت بالا و به راحتی انجام دهند.
سری BM
این سری از دستگاه های سی ان سی از دستگاه های اقتصادی به شمار می روند که در سایز 1.30*2.50 به مشتریانی که دارای کارگاه های کوچک و ظرفیت تولید متوسط و پایین هستند پیشنهاد می شود قیمت این دستگاه به نسب سری AM به نسبت پایین تر است به گونه ای که می توان گفت که نصف قیمت AM است.
نکته مهم این است که خروجی تمامی دستگاه ها یکی است و تنها در قابلیت ها و امکانات و سرعت عمل با یکدیگر متفاوت هستند.
سری WM
تفاوت سری AM با سری WM در نیروی محرکه است که در این سری از سروو موتور استفاده شده که موجب می شود سرعت کار دستگاه 2 برابر شود و شتاب گیری بیشتری داشته باشد به طور مثال اگر کاری با سری AM به مدت 1 ساعت زمان نیاز دارد انجام همان کار با سری WM در 30 الی 35 دقیقه به اتمام می رسد.
سری SMART و OPTIMA
سری SMART و سری OPTIMA دارای قابلیت های بیشتری هستند، به طور مثال علاوه بر نیروی محرکه سروو موتور دارای اسپیندل پرقدرت تری هستند و اختلاف سطح ابزارها به صورت اتوماتیک و هوشمند محاسبه می شود. تعویض ابزار در این سری دستگاه های سی ان سی به صورت اتوماتیک و هوشمند انجام می شود .

تفاوت های سری SMART و سری OPTIMA
این 2 سری دستگاه سی ان سی دارای چندین و چند تفاوت هستند. برای کارگاه های متوسط به طور معمول از سری SMART استفاده می شود. سری SMART 4 ابزار را به صورت اتوماتیک عوض می کند و دارای 2 اسپیندل 7.5 و 9 کیلو وات است و قابل به ذکر است که این دستگاه تمام نیازهای مشتری را برطرف می کند از سوی دیگر پیشنهاد ما برای کارگاه هایی که تولید 24 ساعته دارند سری OPTIMA است.
برای انجام یک قطعه کار، امکان دارد که نیاز به چندین ابزار وجود داشته باشد که این موضوع خود زمان بر است و این احتمال نیز وجود دارد که انجام این امر تا 20 و حتی بیشتر نیز زمان ببرد که در این صورت پیشنهاد ما سری OPTIMAاست. در این سری نیاز به نظارت وجود ندارد و این دستگاه سی ان سی خود ابزار را عوض کرده و طرح را بر روی قطعه کار انجام می دهد. از ویژگی های مهم سری OPTIMA می توان به قابلیت تعویض 8 ابزار، نیرو محرکه سروو موتور و اسپیندل پرقدرت 9 کیلو وات و صفر کننده ابزار و کنترلر صنعتی اشاره کرد .
تیم پشتیبانی مولن www.mollen.ir


مطالب مرتبط :