Loading Mollen Co. page ...

سی ان سی چیست

سی ان سی چیست | سی ان سی چیست؟ | سی ان سی چیست ؟ | آموزش سی ان سی | cnc چیست | آموزش cnc

سی ان سی چیست

MOLLEN قسمت مقالات مولنماشین سی ان سی ← سی ان سی چیست

CNC مخفف computer numerical control، مبتنی ‌بر استفاده‌ از کامپیوتر به‌ عنوان‌ واحد کنترل‌ است‌. در...

CNC مخفف computer numerical control، مبتنی ‌بر استفاده‌ از کامپیوتر به‌ عنوان‌ واحد کنترل‌ است‌. در این ‌کنترل ها سرعت‌ پردازش‌ اطلاعات‌ به‌ دلیل‌ استفاده‌ از کامپیوتر بسیار بالا است‌ و بر خلاف‌ ماشینهای‌ NC که‌ برنامه ‌را خط به‌ خط می‌خوانند قادر است‌ تمام‌ خطوط برنامه‌ را بخواند و چک‌ کند و سپس‌ اجرا نماید.

سرعت‌ و انعطاف‌پذیری‌ بالای‌ دستگاه سی ان سی (CNC) و‌ کار با‌ آن‌ این‌ شهامت‌ را می‌دهد که‌ آنچه‌ را که‌ در ذهن‌ دارید در اسرع‌ وقت‌ بیازمایید و با کمک دستگاه سی ان سی (CNC) ‌ می توانید به ارتقای‌ محصول‌ خود فکر کنید و با دستگاه سی ان سی (CNC) می توانید به‌ سرعت‌ نیازمندی‌های‌ مشتریان‌ خود را تأمین‌ نموده‌ و در اسرع‌ وقت‌ خود را با نیازمندیهای‌ بازار هماهنگ‌ نمایید.
چندین خانواده محصولی در صنعت چوب از زمان قطع و فراوری تا تبدیل شدن به محصول وجود دارند به طور مثال چوب پس از بریده شدن برای تبدیل به الوار نیاز به ماشین آلاتی دارد که از گذشته تا به امروز در حال فعالیت هستند. پس از فراوری و خشک کردن، زمان ان می رسد تا با دستگاه هایی خاص بر روی چوب اقداماتی صورت بگیرد تا بر اساس نیاز مشتری محصولی تولید شود که امروزه ماشین های مختلفی در این بخش فعالیت می کنند که خانواده ماشین های CNC یکی از این ماشین الات هستند که آنچه که مد نظر مشتری است با استفاده از ایده ای که به دستگاه می دهد اجرا می شود.

کاربر نقشه را با مختصات ریاضی برای برنامه تعریف می کند و کامپیوتر با استفاده از یکسری کدها خواسته کاربر را به ماشین انتقال می دهد و دستگاه با دقت وظرافت بسیار دقیق و بدون استراحت دستور طرح کاربر را بر روی چوب انجام می دهد که موجب کاهش هزینه و رضایتمندی مشتری خواهدشد.
امروزه منبت کاری بواسطه پشرفت های صورت گرفته همانند گذشته زمان بر نیست و با خریدن یک ماشین CNC که دارای تنوع ابزاری بسیاری است می توان تمامی ایده هایی که در سر پرورانده می شود دست یافت.


مطالب مرتبط :